Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Mcseriopedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
test1
rework
Linia 1: Linia 1:
<div style="border: 1px outset #757575; background-color: #ebebeb; text-align: center; float: left; width:66%;">
<div style="border: 1px solid #dddddd; background-color: #f9f9f9; font-size: 110%; text-align: center; line-height:1.5em; padding:1em">
<center>
<span style="font-size: 140%; padding: 2em">Herzlich wilkommen / Dzieńdobry na Mcseriopedii,</span>
<div class="sekcja" style="font-size:30px; font-weight:bold; line-height:normal>Herzlich wilkommen / Dzieńdobry na<br>
 
[[File:mcseriowiki.png|350px|link=]]<br>
cyfrowym archiwum [[Schengen]] zanurzonym w wielkiej sieci!
<span style="font-weight:bold; font-size:18px">cyfrowym archiwum [[Schengen]] zanurzonym w wielkiej sieci!</span><br>
 
<span style="font-weight:bold; font-size:18px">Jakiś problem? Odwiedź [[MCSER.IO2 Wiki:Pomoc|stronę pomocy]]!</span>
W zasobach archiwum mamy obecnie <strong>[[Special:Statistics|{{NUMBEROFARTICLES}}]]</strong> {{PLURAL:{{NUMBEROFARTICLES}}|artykuł|artykuły|artykułów}} i <strong>[[Special:NewFiles|{{NUMBEROFFILES}}]]</strong> {{PLURAL:{{NUMBEROFFILES}}|grafikę|grafiki|grafik}}.
</div>
</div>
</center>
 
{| class="mainpagenav" style="border-radius: 6px; border: 2px solid var(--theme-border-color); margin-bottom:5px; margin-top:5px"
<div class="container" style="display:flex; width: 100%; gap: 0.3em; text-align:justify;">
|-
<!--- LEFT_COLUMN --->
| style="text-align:center; font-family:Cairo; font-weight:bold; font-size:30px; letter-spacing: 5px;" colspan=5 | FEDERACJE
<div style="border: 1px solid #cef2e0; background-color: #f5fffA; padding: 1em; margin: 0.3em 0 0.3em; flex:55;">
<div style="border: 1px solid #a3bfb1; background-color: #cef2e0; padding: 0 1em; float: center;">
<b>AKTUALNOŚCI</b>
</div>
* Wszystkie <strong>[[MCSER.IO|serwery MCSER.IO]]</strong> zostały przeniesione do [[Josforia|Josforii]], na Archipelag Światów.
* Otwarto kolejne połączenia <strong>[[Metro|metra w Centrum]]</strong>, między stacjami: Niemcy, Ruś, Rzesza, Kornwalia.
* Powstała ogromniasta <strong>piwnica w [[Ruś|Rusi]]</strong>.
* [[Maciek]] ukończył <strong>terraformację [[Góry Dnia|Gór Dnia]]</strong>.
* Trwa <strong>rozbudowa [[Hansburg]]a</strong>.
* W [[Emwraż]]y otwarto <strong>port i kopalnię torfu</strong>.
* Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w [[Jarmark]]u: nowe <strong>cła Trumpa nie wpłyną na ceny w Centrum</strong>.
* Komisja Nadzoru Budowlanego potwierdza, że <strong>[[Kornwalia]] nie ma końca</strong>.
 
<div style="border: 1px solid #a3bfb1; background-color: #cef2e0; padding: 0 1em; float: center;">
<b>POLECANE ARTYKUŁY</b>
</div>
{| style="width:100%"
|-
|-
| width=10% |
| style="text-align:center;" | [[File:Ruś.png|150px|link=Federacja Maćka]]<br>[[Federacja Maćka|Ruś]]
| style="text-align:center;" | [[File:Ruś.png|150px|link=Federacja Maćka]]<br>[[Federacja Maćka|Ruś]]
| style="text-align:center;" | [[File:Rada.png|150px|link=Terytoria neutralne]]<br>[[Terytoria neutralne]]
| style="text-align:center;" | [[File:Rada.png|150px|link=Terytoria neutralne]]<br>[[Terytoria neutralne]]
| style="text-align:center;" | [[File:Kernovia.png|150px|link=Entferia]]<br>[[Federacja Entferii|Entferia]]
| style="text-align:center;" | [[File:Kernovia.png|150px|link=Entferia]]<br>[[Federacja Entferii|Entferia]]
| width=10% |
|-
|-
| width=10% |
| style="text-align:center;" | [[File:Europaa.png|150px|link=Federacja Anglii]]<br>[[Federacja Anglii|Anglia]]
| style="text-align:center;" | [[File:Europaa.png|150px|link=Federacja Anglii]]<br>[[Federacja Anglii|Anglia]]
| style="text-align:center;" | [[File:Kościółhalynki.png|150px|link=Federacja Patryka]]<br>[[Federacja Patryka|Niemcy]]
| style="text-align:center;" | [[File:Kościółhalynki.png|150px|link=Federacja Patryka]]<br>[[Federacja Patryka|Niemcy]]
| style="text-align:center;" | [[File:Rzesza.png|150px|link=Unia Rzeszy]]<br>[[Unia Rzeszy]]
| style="text-align:center;" | [[File:Rzesza.png|150px|link=Unia Rzeszy]]<br>[[Unia Rzeszy]]
| width=10% |
|-
|-
| style="text-align:center; font-style:italic;" colspan=5 | → [[:Category:Geografia|więcej terytoriów]]...
| style="text-align:center; font-style:italic;" colspan=3 | → [[:Category:Geografia|więcej terytoriów]]...
|}
{| class="sekcja"
|-
|<br>
|-
|<gallery type="slider" orientation="bottom">
Centrum od SE.png|'''Wybory w USA'''|link=Jimmy Monde|linktext=Eksperci potwierdzają: cła Trumpa nie wpłyną na ceny w Centrum
Hansburg24-11-2024.png|'''Hansburski renesans'''|link=Hansburg|linktext=Bürgermeister ogłosił rozbudowę miasta
MetroTEren.png|'''Metro się rozrasta'''|link=Metro|linktext=Nowa stacja metra linii czerwonej powstała w TErenie
Emwraż01-12-2024.png|'''Hit z Mesztrii'''|link=Mesztria|linktext=W Emwraży otwarto port i kopalnię torfu
</gallery>
|-
|<br>
|}
{| class="sekcja"
|-
|<center><big>'''Ostatnie zmiany'''</big></center>
|-
|{{Special:RecentChanges|days=365|limit=5}}
|}
|}
<div style="border: 1px solid #a3bfb1; background-color: #cef2e0; padding: 0 1em; float: center;">
<b>OSTATNIE ZMIANY</b>
</div>
{{Special:RecentChanges|days=365|limit=5}}
</div>
<!--- RIGHT_COLUMN --->
<div style="border: 1px solid #cedff2; background-color: #f5faff; padding: 1em; margin: 0.3em 0 0.3em; flex:45;>
<div style="border: 1px solid #a3b0bf; background-color: #cedff2; padding: 0 1em; float: center;">
<b>CZY WIESZ, ŻE...</b>
</div>
* <strong>[[Język caerenedzki]]</strong> posiada ukończony słownik?
* Życie [[Jimmy Monde|Jimmy'ego Monde'a]] jest <strong>pełne ciekawostek?</strong>
* Z cmentarza w [[Hansburg]]u świetnie widać wieżowiec Dundersztyca?
* Froidskiffle
<div style="border: 1px solid #a3b0bf; background-color: #cedff2; padding: 0 1em; float: center;">
<b>INSPIRUJĄCE CYTATY</b>
</div>
</div>
<div style="border-radius: 8px; background-color:#36393F; padding:1em; text-align: left; margin: 1em">{{Saga}}</div>


<div style="border: 1px outset #757575; background-color: #ebebeb; text-align: center; float: right; width:32%;">
<div style="border: 1px solid #a3b0bf; background-color: #cedff2; padding: 0 1em; float: center;">
<div class="sekcja">
[[File:Medal.png|16px|link=]]<b> ARTYKUŁ DEKADY</b>
''Budowę zbioru danych czas zacząć!''
</div>
<div class="artdekady">
<center>[[File:Golas.gif|150px]]</center>
</div>
'''Golas''' - pixelart wykonany przez Michała ukazujący postać z serii gier Adventure Island na Nintendo Entertainment System. ''[[Golas|czytaj więcej...]]
</div>
</div>


*[[Special:CreatePage|Dodaj zwój]]
<!--- BOTTOM COLUMN --->
*[[Drzewo kategorii|Uzupełnij archiwa]]
<div style="border: 1px solid #ddcef2; background-color: #fAf5ff; font-size: 110%; line-height:1.5em; padding:1em;">
*[[Special:Upload|Prześlij plik]]
<div style="border: 1px solid #afa3bf; background-color: #ddcef2; padding: 0 1em; float: center;">
*[[MCSER.IO2 Wiki:Pomoc|<sup>help</sup>]]
<b>NAWIGACJA</b>
*[[Special:RandomPage|'''Losowa strona''']]
</div>
</div>
{| class="sekcja"
{| style="margin-top:1em; width:100%"
|-
|-
| style="text-align:center; font-family:Cairo; font-size:18px; font-weight:bold; letter-spacing:1px" colspan=5 | Wybierz swoje przeznaczenie!
|-
| width=2% |
| style="text-align:center" | [[File:Oaksapling.png|50px]]
| style="text-align:center" | [[File:Oaksapling.png|50px]]
| style="text-align:center" | [[File:Zegar.gif|50px]]
| style="text-align:center" | [[File:Zegar.gif|50px]]
| style="text-align:center" | [[File:Bookandquill.png|50px]]
| style="text-align:center" | [[File:Bookandquill.png|50px]]
| width=2% |
|-
|-
| width=2% |
| style="text-align:center" | [[Drzewo kategorii]]
| style="text-align:center" | [[Drzewo kategorii]]
| style="text-align:center" | [[Oś czasu]]
| style="text-align:center" | [[Oś czasu]]
| style="text-align:center" | [[Index Librorum]]
| style="text-align:center" | [[Index Librorum]]
| width=2% |
|}
|}
{| class="sekcja"
 
|-
<center><small>[[Mlimlemlu|Bełkot]] • [[Igillve vericsiract|Caer’imeranv]] • [[Hauptseite|Deutsch]] • [[Λυμόνι μήρα|Λεμήτιν]] [[Rusxip jëmkanpë|SAL]] [[Hlavná stránka|Pseudospiski]]</small></center>
|<center><span style="font-size:28px">Inspirujące cytaty</span></center>
|-
| <div style="border-radius:8px; background-color:#36393F; padding:1em; width:50%; text-align: left">{{Saga}}</div>
|}
<div class="artdekady">
[[File:Medal.png|32px]]<span style="font-size:28px"> Artykuł Dekady</span>
<center>[[File:Golas.gif|150px]]</center><br>
'''Golas''' - pixelart wykonany przez Michała ukazujący postać z serii gier Adventure Island na Nintendo Entertainment System.<br>''[[Golas|czytaj więcej...]]
</div>
</div>
</div>
[[Category:{{SITENAME}}]]
[[Category:Browse]]
[[Category:Prawo]]
[[Category:Geografia]]

Wersja z 16:56, 29 gru 2024

Herzlich wilkommen / Dzieńdobry na Mcseriopedii,

cyfrowym archiwum Schengen zanurzonym w wielkiej sieci!

W zasobach archiwum mamy obecnie 134 artykuły i 317 grafik.

AKTUALNOŚCI

  • Wszystkie serwery MCSER.IO zostały przeniesione do Josforii, na Archipelag Światów.
  • Otwarto kolejne połączenia metra w Centrum, między stacjami: Niemcy, Ruś, Rzesza, Kornwalia.
  • Powstała ogromniasta piwnica w Rusi.
  • Maciek ukończył terraformację Gór Dnia.
  • Trwa rozbudowa Hansburga.
  • W Emwraży otwarto port i kopalnię torfu.
  • Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Jarmarku: nowe cła Trumpa nie wpłyną na ceny w Centrum.
  • Komisja Nadzoru Budowlanego potwierdza, że Kornwalia nie ma końca.

POLECANE ARTYKUŁY


Ruś

Terytoria neutralne

Entferia

Anglia

Niemcy

Unia Rzeszy
więcej terytoriów...

OSTATNIE ZMIANY

Wykaz skrótów:
N
W tej edycji utworzono nową stronę (zobacz też listę nowych stron)
m
To jest drobna zmiana
b
Ta edycja została wykonana przez bota
(±123)
Zmieniony rozmiar strony (liczba bajtów)

25 gru 2025

 m   14:42  Szablon:Geografia różn.hist. +272 Cassius dyskusja edycje
 m   14:10  Wojna bambusowa różn.hist. +31 Cassius dyskusja edycje
 m   14:09  Wojna cyckowa różn.hist. +48 Cassius dyskusja edycje
 m   14:08  Bitwa o Berlin różn.hist. +27 Cassius dyskusja edycje
 m   14:08  Szablon:Infobox row różn.hist. −42 Cassius dyskusja edycje (Wycofano edycje użytkownika Cassius (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Domestos barbaricus.) Znacznik: Wycofanie zmian

CZY WIESZ, ŻE...

INSPIRUJĄCE CYTATY

michello
3. tak naprawde twoja crush kocha mnie
Triss Merigold
ty nawet nie wiesz kto to jest
michello
Tajemnica dodaje związkowi pikanterii

ARTYKUŁ DEKADY

Golas - pixelart wykonany przez Michała ukazujący postać z serii gier Adventure Island na Nintendo Entertainment System. czytaj więcej...

NAWIGACJA

Drzewo kategorii Oś czasu Index Librorum
BełkotCaer’imeranvDeutschΛεμήτινSALPseudospiski